721 20.07.2011 0:00:00 Odpovězeno

Očkování

Dobry den,\r\n\r\ndostal jsem nabidku jet na dovolenou do Afriky do Zanzibaru. Cetl jsem ze je pozadovano pouze ockovani proti Zlute zimnici, ktera by mela byt naockovana nepozdeji 10 dnu pred odjezdem. Dovolena by se mela konat od 29.7. do 8.8. cili je nejvyssi cas.\r\n\r\nJe to hodne narychlo ale mel bych jeste podstoupit nejake ockovani pokud to lze v tak kratke dobe ? \r\n\r\nDekuji za odpoved\r\n
MUDr. Anna Přívorová MUDr. Anna Přívorová - Očkování proti žluté zimnici začíná platit desátý den po očkování - tedy v době, kdy budete odjíždět, ještě platit nebude a navíc můžete ještě očekávat případné nežádoucí účinky po očkování. Do rovníkové Afriky je doporučených očkování daleko víc, se žlutou zimnicí se dá očkovat např.proti tyfu, co je víc než vhodné.\r\nMUDr. Anna Přívorová\r\n

Aktualizace cen

Od 1.11.2025 dojde ke změně cen u některých vakcín, zejména v oblasti cestovního očkování. Nové ceny budou platit i pro již objednané klienty, proto si je, prosím, před Vaší návštěvou ještě ověřte.

6.10.2025

Zahájili jsme očkování proti chřipce

Osobám od 65 let věku, zdravotníkům a chronicky nemocným s vybranými diagnózami poskytujeme toto očkování zdarma, a to pro klienty všech ZP. Ostatní se mohou nechat očkovat jako samoplátci a využít příspěvků z preventivních programů ZP.

1.10.2025

Souběžné očkování proti chřipce a covidu

Upozorňujeme, že očkování proti chřipce a covidu provádíme v souladu s Vyhl. 537/2006 Sb. BUĎ současně, NEBO v odstupu nejméně 14 dnů. Pokud máte zájem o souběžnou aplikaci, pak v on-line registraci při objednávce očkování proti chřipce uveďte do poznámky "+ covid".

1.10.2025

Omezení provozu

Ve dnech 2. - 3.10.2025 (Čt, Pá) a 27.10.2025 (Po) bude ordinace očkování a cestovní medicíny v Brně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

25.9.2025

Očkování proti covidu-19

Zahájili jsme očkování aktualizovanou vakcínou pro letošní sezónu - Comirnaty LP.8.1. Očkování je PLNĚ HRAZENO ze ZP pro klienty všech pojišťoven. Proti covidu očkujeme přednostně ve středy, podle zájmu a kapacity bude možné přidat další termíny. Objednávky přes Centrální rezervační systém, event. telefonicky.

9.9.2025

Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP

Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.

2.7.2025

...a nebude už toho očkování moc?

Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.

5.2.2025

Očkování proti pneumokokům

Nově došlo k rozšíření úhrad ze ZP o nové, účinnější druhy vakcín proti tomuto nebezpečnému onemocnění pro všechny osoby ve věku od 65 let včetně. Očkování důrazně doporučujeme všem v příslušném věku, a to i těm, kteří již v minulosti očkování proti pneumokokům absolvovali. Klientům smluvních pojišťoven (201, 207, 209, 211, 213) rádi poskytneme toto očkování zdarma. Podrobnosti zde.

4.9.2024


 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské nám. 7, 702 00 Ostrava, tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz, Datová schránka: pubj9r8,
Bankovní spojení: č.ú. 3235761/0710, IČ: 71009396, DIČ: CZ71009396