| 533 | 10.11.2010 0:00:00 |
Očkování
|
|
MUDr. Anna Přívorová - Nejlepším rádcem v tomto případě bude nepochybně Váš dětský lékař, který dokonale syna zná. Pokud bych se měla rozhodovat já osobně, raději bych přečkala toto období nástupu chladného počasí a klidně očkovala po dovršení jednoho roku věku bez většího odkládání. Zatím je možné očkovat tyto malé děti jen očkovací látkou obsahující typ C meningokoka, očkování proti typu B je ve stadiu studií a zkoušek. Vakcína s typy C a A není vhodná pro děti do dvou let věku. Očkovat lze skutečně celoročně, nebála bych se ani s přihlédnutím k rodinné anamnéze, ale věřte svému dětskému lékaři a těchto pár řádek berte jako můj osobní přístup k problematice. Zdraví MUDr. Anna Přívorová |
Aktualizace cen
Od 1.11.2025 dojde ke změně cen u některých vakcín, zejména v oblasti cestovního očkování. Nové ceny budou platit i pro již objednané klienty, proto si je, prosím, před Vaší návštěvou ještě ověřte.
Zahájili jsme očkování proti chřipce
Osobám od 65 let věku, zdravotníkům a chronicky nemocným s vybranými diagnózami poskytujeme toto očkování zdarma, a to pro klienty všech ZP. Ostatní se mohou nechat očkovat jako samoplátci a využít příspěvků z preventivních programů ZP.
Souběžné očkování proti chřipce a covidu
Upozorňujeme, že očkování proti chřipce a covidu provádíme v souladu s Vyhl. 537/2006 Sb. BUĎ současně, NEBO v odstupu nejméně 14 dnů. Pokud máte zájem o souběžnou aplikaci, pak v on-line registraci při objednávce očkování proti chřipce uveďte do poznámky "+ covid".
Omezení provozu
Ve dnech 2. - 3.10.2025 (Čt, Pá) a 27.10.2025 (Po) bude ordinace očkování a cestovní medicíny v Brně uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Očkování proti covidu-19
Zahájili jsme očkování aktualizovanou vakcínou pro letošní sezónu - Comirnaty LP.8.1. Očkování je PLNĚ HRAZENO ze ZP pro klienty všech pojišťoven. Proti covidu očkujeme přednostně ve středy, podle zájmu a kapacity bude možné přidat další termíny. Objednávky přes Centrální rezervační systém, event. telefonicky.
Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP
Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.
...a nebude už toho očkování moc?
Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.
Očkování proti pneumokokům
Nově došlo k rozšíření úhrad ze ZP o nové, účinnější druhy vakcín proti tomuto nebezpečnému onemocnění pro všechny osoby ve věku od 65 let včetně. Očkování důrazně doporučujeme všem v příslušném věku, a to i těm, kteří již v minulosti očkování proti pneumokokům absolvovali. Klientům smluvních pojišťoven (201, 207, 209, 211, 213) rádi poskytneme toto očkování zdarma. Podrobnosti zde.