2223 | 01.11.2023 13:02:40 | ![]() |
Přeočkování neštovic
|
MUDr. Marek Horák - Dobrý den, jednoznačná hranice, pod kterou by bylo doporučené přeočkování, stanovena není. Pokles protilátek s postupem času po očkování je přirozený a sám o sobě nemusí znamenat nedostatečnou ochranu; očkování, zvláště u živé vakcíny, což je případ planých neštovic, zanechává stopu i v buněčné paměti, takže v případě, kdy by se organismus setkal s infekcí, by se protilátky začaly rychle znovu tvořit. Spíše bych se tedy zaměřil na to, v jak vysokém riziku pro případ kontaktu s neštovicemi jste. O přeočkování bych uvažoval před plánovaným těhotenstvím, případně před zahájením biologické nebo jiné imunitu ovlivňující léčby. Pokud ani jedno z toho není Váš případ, neviděl bych přeočkování jako účelné. V každém případě by ale stačilo doočkovat jen jednou dávkou vakcíny. S pozdravem MUDr. Marek Horák |
Aktualizace cen
Od 1.11.2025 dojde ke změně cen u některých vakcín, zejména v oblasti cestovního očkování. Nové ceny budou platit i pro již objednané klienty, proto si je, prosím, před Vaší návštěvou ještě ověřte.
Zahájili jsme očkování proti chřipce
Osobám od 65 let věku, zdravotníkům a chronicky nemocným s vybranými diagnózami poskytujeme toto očkování zdarma, a to pro klienty všech ZP. Ostatní se mohou nechat očkovat jako samoplátci a využít příspěvků z preventivních programů ZP.
Souběžné očkování proti chřipce a covidu
Upozorňujeme, že očkování proti chřipce a covidu provádíme v souladu s Vyhl. 537/2006 Sb. BUĎ současně, NEBO v odstupu nejméně 14 dnů. Pokud máte zájem o souběžnou aplikaci, pak v on-line registraci při objednávce očkování proti chřipce uveďte do poznámky "+ covid".
Omezení provozu
Ve dnech 2. - 3.10.2025 (Čt, Pá) a 27.10.2025 (Po) bude ordinace očkování a cestovní medicíny v Brně uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Očkování proti covidu-19
Zahájili jsme očkování aktualizovanou vakcínou pro letošní sezónu - Comirnaty LP.8.1. Očkování je PLNĚ HRAZENO ze ZP pro klienty všech pojišťoven. Proti covidu očkujeme přednostně ve středy, podle zájmu a kapacity bude možné přidat další termíny. Objednávky přes Centrální rezervační systém, event. telefonicky.
Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP
Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.
...a nebude už toho očkování moc?
Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.
Očkování proti pneumokokům
Nově došlo k rozšíření úhrad ze ZP o nové, účinnější druhy vakcín proti tomuto nebezpečnému onemocnění pro všechny osoby ve věku od 65 let včetně. Očkování důrazně doporučujeme všem v příslušném věku, a to i těm, kteří již v minulosti očkování proti pneumokokům absolvovali. Klientům smluvních pojišťoven (201, 207, 209, 211, 213) rádi poskytneme toto očkování zdarma. Podrobnosti zde.