172 13.03.2009 0:00:00 Odpovězeno

Očkování

Dobrý den, v červnu pravděpodobně pojedu pracovně do Indie kde budu pracovat na výstavbě čistírny odpadních vod (možnost kontaktu se splaškovou vodou). Je nějaké povinné či doporučené očkování do Indie? Které se dají ještě stihnout před odjezdem? Děkuji. \r\n
MUDr. Anna Přívorová MUDr. Anna Přívorová - Do Indie se doporučuje očkování proti oběma typům virových hepatitid a břišnímu tyfu nejméně. Pokud přijdete na očkování co nejdříve, bude dost času doplnit i případná nutná a to podle místa pobytu, Vašeho věku apod. Naše ordinační hodiny najdete na našem webu, případně využijte i možnosti objednat se.\r\nMUDr. Anna Přívorová\r\n

Omezení provozu

Ve dnech 21. a 22. 5. 2026 bude brněnská ordinace uzavřena z důvodu účasti na odborné konferenci. Děkujeme za pochopení.

5.5.2026

Nové vakcíny Capvaxive a Ixchiq

Vakcína Capvaxive je určena k očkování proti pneumokokovým infekcím. Je vhodná i pro osoby dříve proti pneumokokům očkované (rozšiřuje dosavadní úroveň ochrany); od 65 let je plně hrazena ze ZP. Vakcína Ixchiq chrání proti virové horečce chikungunya.

5.5.2026

Objednávání na očkování proti covidu

Nově již neprobíhá přes Centrální rezervační systém, ale běžným způsobem - on-line rezervací nebo telefonicky.

5.5.2026

Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP

Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.

2.7.2025

...a nebude už toho očkování moc?

Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.

5.2.2025


 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské nám. 7, 702 00 Ostrava, tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz, Datová schránka: pubj9r8,
Bankovní spojení: č.ú. 3235761/0710, IČ: 71009396, DIČ: CZ71009396