| 1047 | 28.06.2013 23:39:30 |
očkování atopika
|
|
MUDr. Anna Přívorová - Paní Rolincová, rozhodnout může opravdu jen Váš dětský lékař po dohodě s Vámi. Nevím, jestli jsem pochopila dobře, že Váš syn má aplikovanou pouze jedinou dávku hexavakcíny. Obávám se, že očkovací schéma je narušené. Nevím, jaké důvody Vás vedou k záměně vakcíny, proč chcete buď dočasně nebo trvale vyřadit očkování proti hepatitidě typu B. Atopie sama není kontraindikací očkování, ani jejím důsledkem. Skutečně promluvte s dětským lékařem Vašeho syna, proberte důvody, proč žádáte záměnu vakcíny a hlavně se domluvte, jak nejlépe upravit očkovací schéma, aby Váš syn byl chráněný proti vybraným infekcím, jedna dávka hexavakcíny ve 3 měsících to nezaručuje. |
Omezení provozu
Ve dnech 21. a 22. 5. 2026 bude brněnská ordinace uzavřena z důvodu účasti na odborné konferenci. Děkujeme za pochopení.
Nové vakcíny Capvaxive a Ixchiq
Vakcína Capvaxive je určena k očkování proti pneumokokovým infekcím. Je vhodná i pro osoby dříve proti pneumokokům očkované (rozšiřuje dosavadní úroveň ochrany); od 65 let je plně hrazena ze ZP. Vakcína Ixchiq chrání proti virové horečce chikungunya.
Objednávání na očkování proti covidu
Nově již neprobíhá přes Centrální rezervační systém, ale běžným způsobem - on-line rezervací nebo telefonicky.
Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP
Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.
...a nebude už toho očkování moc?
Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.