Prezentace měřícího vozu
Ve dnech 4.-5.11.2016 bude měřící vůz ZÚ přistaven u Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic, kde společně s kolegy z ostravské pobočky ČHMÚ bude veřejnost blíže seznámena s problematikou ovzduší. V pátek jsou ukázky zaměřeny spíše na studenty základních a středních škol v čase od 10:00, zatímco v sobotu se může přijít podívat také široká veřejnost.
Přijďte se podívat také Vy! Ke shlédnutí bude nejenom interiér a technika měřícího vozu, ale také různé meteorologické přístroje, ukázky znečištěných filtrů nebo názorné ukázky toho, jak vzniká inverze.
Těšíme se na Vás!
Omezení provozu
Ve dnech 23.12. 2025 (Út) až 2.1.2026 (Pá) bude ordinace očkování a cestovní medicíny v Brně uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Souběžné očkování proti chřipce a covidu
Upozorňujeme, že očkování proti chřipce a covidu provádíme v souladu s Vyhl. 537/2006 Sb. BUĎ současně, NEBO v odstupu nejméně 14 dnů. Pokud máte zájem o souběžnou aplikaci, pak v on-line registraci při objednávce očkování proti chřipce uveďte do poznámky "+ covid".
Očkování proti covidu-19
Zahájili jsme očkování aktualizovanou vakcínou pro letošní sezónu - Comirnaty LP.8.1. Očkování je PLNĚ HRAZENO ze ZP pro klienty všech pojišťoven. Proti covidu očkujeme přednostně ve středy, podle zájmu a kapacity bude možné přidat další termíny. Objednávky přes Centrální rezervační systém, event. telefonicky.
Jsme ve smluvním vztahu se všemi ZP
Očkování hrazená ze zdravotního pojištění tak u nás již mohou absolvovat všichni klienti s platným zdravotním pojištěním v ČR bez rozdílu zdravotní pojišťovny, pokud splňují příslušné věkové, zdravotní nebo profesní indikace.
...a nebude už toho očkování moc?
Tak zní jedna z nejčastějších otázek, kterou od našich klientů dostáváme. Obavy ale nejsou na místě, jak si můžete přečíst v tomto článku.
Očkování proti pneumokokům
Nově došlo k rozšíření úhrad ze ZP o nové, účinnější druhy vakcín proti tomuto nebezpečnému onemocnění pro všechny osoby ve věku od 65 let včetně. Očkování důrazně doporučujeme všem v příslušném věku, a to i těm, kteří již v minulosti očkování proti pneumokokům absolvovali. Klientům smluvních pojišťoven (201, 207, 209, 211, 213) rádi poskytneme toto očkování zdarma. Podrobnosti zde.
