Evropský testovací týden HIV a žloutenky

Evropský testovací týden HIV a žloutenky

Evropský týden testování na HIV a žloutenky letos proběhne od 17. do 24. listopadu 2017. Kampaň je zaměřena na zviditelnění problematiky HIV/AIDS a jejím cílem je poskytnout lepší příležitost k testování především osobám, které se ocitly v riziku nákazy.
Letošní již pátý ročník bude probíhat po celé České republice. Testovací týden předchází 1. prosinci, kdy si připomínáme Světový den boje proti AIDS. Akce je určena široké veřejnosti. Nechat otestovat se může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV. V České republice dochází každoročně k vzestupu infekce HIV a včasné odhalení nemoci umožňuje podstoupit léčbu, která dokáže zajistit kvalitní život.
V Moravskoslezském kraji bude testování probíhat v Poradně HIV, Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, na adrese Partyzánském náměstí 7, Ostrava a v Poradně HIV, Infekčního lékařství, Slezské nemocnice Opava (pavilon S), Olomoucká 86, Opava.

Více informací a kompletní přehled všech testovacích míst zapojených do evropského testovacího týdne po celé ČR naleznete na těchto stránkách
http://www.prevencehiv.cz
https://www.zuova.cz

Plakáty ke stažení

Aktuality

 
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě
Partyzánské náměstí 2633/7, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava,
tel.: 596 200 111, fax: 596 118 661, podatelna@zuova.cz,
Datová schránka: pubj9r8